Teisipäev, 26 Mai 2020
Esmaspäev, 12 Oktoober 2009 21:11

Vanad kodumasinad ja rehvid viiakse tasuta ära

 

Traditsiooniliselt korraldab Rae Vallavalitsus novembri kuus kodumajapidamises tekkinud elektroonikaromu (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete) TASUTA kogumiskampaania, aidates inimesi vanade külmkappide, televiisorite, pesumasinate, pliitide jms transpordil spetsiaalsetesse  käitluskeskustesse. Seekord kogutakse esmakordselt koos elektroonikaga ka vanu rehve. Seekordne kogumisring toimub koostöös MTÜ-dega Eesti Elektroonikaromu ja Eesti Rehviliit.

Elektroonikajäätmeid ja rehve võetakse tasuta vastu suuremates Eesti linnades avatud spetsiaalsetes vastuvõtupunktides. Elektroonikajäätmete ja rehvide transport vastuvõtupunkti on aga kodaniku ülesanne. Pidades silmas nende kodanike huve, kellel ei ole endal transpordivahendit, organiseerib Rae Vallavalitsus transpordi elektroonikaromude üleandmiseks vastuvõtupunkti.

 

Kuidas kogumiskampaania toimub?

1) Helistage või kirjutage oktoobrikuu jooksul Rae Vallavalitsusse (tel 6 056 781 või 6 056 750, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. )   ja andke teada:

  • Ees- ja perenimi
  • Täpne aadress, kus EES-jäätmed ja/või rehvid asuvad
  • Kontakttelefon (teavitame Teid kogumisauto orienteeruvast saabumisajast)
  • Seadmete tüüp ja kogus (nt külmik 1 tk, TV 1 tk, rehvide arv jne.)

2) Täpsustatakse kogumisauto sõidugraafik ning võetakse ühendust kõigi registreerunud inimestega, teavitatakse orienteeruvast kogumisauto Teie juurde saabumise ajast kogumispäeval.

3) Kogumisauto tuleb elektroonikajäätmetele ja/või rehvidele järele Teie juurde ning viib need spetsiaalsesse käitluskohta.

 

Kogutakse kõiki elektriga töötavaid seadmeid millel saba taga või patarei sees, sh. ka päevavalguslampe ja akusid.

Külmutuskapi või televiisori üleandmisel tuleb arvestada, et tasuta vastuvõetav seade peab olema terve (terveks loetakse seadet, mis on ilma suurte väliste purustusteta, sisaldab olulisi osi nagu näiteks trafo, kompressor, emaplaat, kineskoop jms.). Elektroonikajäätmed ei pea töökorras olema! Samas ei tohi seadmed olla osadeks lammutatud jms.

Rae vald, MTÜ Eesti Elektroonikaromu ja MTÜ Eesti Rehviliit koostöös garanteerivad Teie poolt üleantud elektroonikajäätmete ja rehvide keskkonnasõbraliku käitlemise ja materjalide taaskasutamise!