Reede, 07 Mai 2021
Neljapäev, 05 November 2009 17:04

Alanud sügis soosib igati uusi ettevõtmisi. Kes jätkab või alustab kooliteed,  kes hakkab osalema mõnel huvialakursusel, keda ootavad muud värsked väljakutsed. Viise, kuidas oma elu rikastada, on mitmeid. Kõige rohkem teavet nende võimaluste kohta on internetis. Uusi kogemusi otsivad inimesed võiks seega alustada arvuti ja internetiga tutvuse tegemisest, milleks annavad suurepärase võimaluse üle Eesti projekti Ole Kaasas! raames toimuvad tasuta koolitused.

Algatus Ole Kaasas! on toonud igasse maakonda erinevatesse linnadesse ja küladesse klassikoolitused, kus kohalikud õpetajad aitavad inimestel teha tutvust arvuti ja internetiga ning õppida kasutama olulisemaid rakendusi ja ohutumat asjaajamist internetis. Neid koolitusi viib läbi Reet Raudkepp  Vaida Raamatukogus

 

Erineva tasemega koolitused

Koolitused on ühepäevased ja kestavad kõigest neli tundi. Osaleda võib kahel tasemel koolitusel.

Inimesed, kes pole varem iseseisvalt arvutit ja internetti kasutanud, võivad läbida arvuti ja interneti algkoolituse, kus õpetatakse arvutiga ümber käima, internetist huvipakkuvat informatsiooni otsima, saatma ja vastu võtma e-kirju ning kasutama internetipanka.

Need, kellel on varasem arvutikasutamise kogemus olemas või kes on läbinud arvuti algkursuse, saavad osaleda täiendkoolitusel, mille käigus õpetatakse internetis e-teenuste abil oma igapäevatoimetusi turvaliselt toimetama. Sellel koolitusel keskendutakse ennekõike ID-kaardi, e-teenuste  ja Mobiil-ID kasutamisele – õpitakse ID-kaardi elektroonilist kasutamist ja digitaalallkirja andmist, tutvustatakse e-teenuseid ja Mobiil-IDd. Täiendkoolitusele tuleb igal osalejal kindlasti kaasa võtta oma ID-kaart ning selle elektrooniliseks kasutamiseks vajalikud koodid PIN1 ja PIN2.

 

ID-kaart tagab turvalisuse

Täiendkoolitus on äärmiselt oluline, sest lisaks võimalustele on internetis ka palju ohte. Näiteks on pangad vähendanud internetipangas paroolikaardi abil teostatavate maksete limiiti, et petturid ei saaks identiteedivarguse puhul inimese raha varastada. Internetis ID-kaardi ja Mobiil-ID abil samu toiminguid tehes on sellised ohud oluliselt väiksemad. Seetõttu soovitab enamus pankasid ja teised e-teenuste pakkujad kasutada internetis ID-kaarti või Mobiil-IDd. ID-kaardi või Mobiil-ID praktilise kasutamise võimalus tekib inimestel üsna pea ka valimistel – miks mitte anda just sel aastal oma elu esimene e-hääl.


Vaida alevikus toimuvad koolitused järgmistel aegadel:

Arvuti ja interneti algkoolitus: VAIDA RAAMATUKOGUS


22. november kell 15.00


ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamise koolitus: VAIDA RAAMATUKOGUS

14.november kell 14.00

28. november kell 14.00

19. detsember kell 14.00

Koolitustele on oodatud osalejad igas vanuses. Õpperühmad on võrdlemisi väiksed, mistõttu on koolitajal võimalik igaüht personaalselt nõustada ja kõigile tekkivatele küsimustele vastata.

Võta osa!

Selleks, et Ole Kaasas! tasuta koolitustest osa võtta, on vaja ennast eelnevalt koolitusele kirja panna, andes oma nime, isikukoodi, kontakttelefoninumbri ja võimalusel ka e-posti aadressi kas veebiaadressil www.olekaasas.ee või telefonil

6 180 180. Registreeruda ja lisateavet koolituste kohta saab ka koolitaja Reet Raudkepp telefonilt 6035230

 

Ole Kaasas! koolitusel osalenutel on projekti raames võimalus osta arvuti ning liituda internetiühendusega soodushindadega.

 

Ole Kaasas! projekti eestvedajad on Vaata Maailma Sihtasutus, EMT, Elion ja MicroLink, projekti toetavad ka Swedbank ja SEB. Ole Kaasas! koolitusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames.